Синій птах характеристика образів Тильтиля і Митиля

Тильтиль, Митиль - діти, що здійснюють уві сні мандри, які з хатини дроворуба переносять їх в Країну Спогадів, Палац Ночі, Сади Блаженств, Царство Майбутнього. Сюжет феєрії - історія присвячення маленьких героїв в прості, але необхідні моральні істини і їх залучення до світу вищих цінностей людського буття. Синій Птах - аналог блакитної квітки романтиків, дивовижне втілення всього, що недосяжно у земному світі. У фіналі Т. дарує птаха хворій сусідській дівчинці, і цей жест альтруїзму стає головним підсумком дії.

Нагородою за здатність відчувати глибоку спорідненість усіх різнорідних явищ життя і знаком душевної чистоти, без якої неможлива подібна ясність сприйняття світу, служить чарівний алмаз Т., що відкриває душу в усіх предметах, деревах, тваринах, речах домашнього ужитку. Казкова подорож Т. і М.

таємничими стежками знання, по яких їх веде Душа Світла, не обходиться без зустрічі з Духами Пітьми - щоб переконатися, що навіювані ними жахи переборні, - з уявними Блаженствами, що з'являються у своїй ілюзорності, з Нещастями, що піддаються приборканню. Важливий епізод цих мандрів - пізнання вищої істини, що полягає в тому, що немає ні смерті, ні забуття, тому що у безмежному океані буття минуле, сьогодення, майбутнє пов'язані тисячами ниток.

Законом, по якому будується життя у світі Т. і М., є безкорисливість. Лише воно визнається запорукою щастя, яке "завжди з нами, тільки не бійтеся його шукати". Демонічні підступи Кішки залишаються не більше ніж витівками комічної інтриганки, а Ніч відступає перед сяйвом Душі Світла. Незамутнена свідомість Т. і М. - символ урочистості над злом і перемоги над Роком, яка можлива, якщо людині вдасться повернути собі згаслий зір, яку має дитина.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар