Сонети Петрарки про кохання до Лаури : критика , цитати

«Книга пісень » або « Канцоньєре » Франческо Петрарки – це шедевр ліричної поезії , присвяченої великої любові поета , любові до Лаури . У книзі більше 350 віршів , серед яких 317 сонетів « На життя і смерть Мадонни Лаури ». Сорок років Франческо писав вірші на честь коханої, і за її життя , і після її кончини.

У своїй любовній ліриці поет милується Лаурою , її ангельським виглядом , небесної чистотою. Лаура для поета – ідеал , вона недоступна і величава . Її душа – «як зірка яскрава ». При такій піднесеної любові Лаура залишається в очах Франческо живий жінкою , а не просто ідеальним чином :

«Коли в її образі проходить

Сама Любов між ровесниць молодих

Росте мій жар – тим яскравіше дружин інших

Вона вродою переможної перевершує … »

У свою епоху Франческо Петрарка став одним із перших творців , які оспівали красу і велич людини , особистості. Франческо Петрарка вважається одним із засновників гуманізму як образу думок і змісту творчості . До цього, в середньовіччі , було прийнято оспівувати лише риси божественного , неземного , духовного , а людина мислився як недостойний , недосконалий божий раб .

Любов Франческо гаряча й одночасно чиста, сповнена глибокої поваги . Досі любов Франческо Петрарки до Лаури залишається для всього людства еталоном благородних почуттів .

Реальна Лаура , яку любив Петрарка , була заміжньою жінкою , і поет міг тільки іноді бачити її в церкві або на вулиці. У рідкісні зустрічі він ловив кожен жест , кожну посмішку коханої: «Ось тут вона пройшла , а тут сиділа … » , а потім переживав розлуку :

«Але холоне кров , як тільки ви підете ,

Коли , покинуть вашими променями ,

Посмішки фатальний не бачу я .

І , груди відкривши любовними ключами ,

Душа звільняється від плоті ,

Щоб слідувати за вами , життя моє »

Однак поет упевнений , що саме любов – найкраще, радісне , що він переживає у своєму житті:

«Все – чеснота , мудрість , ніжність , біль -

У єдину гармонію зімкнулося ,

Який земля не чула дотоль … »

Образ Лаури висвітлював для нього існування , дав життя сенс . Закоханий герой благословляє день і годину зустрічі з коханою. Він приймає все, що дала йому любов – і радості , і страждання неутоленного почуття. Навіть біль змученого серця в його очах гідна благословення.

Лаура померла у розквіті років. З тих пір в ліриці поета оселилася туга :

«Для погляду після твого відходу

Ніщо розуму тверезого вузда :

Очам земна краса чужа ,

Як чуже все , що створила природа … »

Однак , ніби наяву , внутрішнім зором поет бачить Лауру , і її краса не блякне з роками : «Ти дивишся на мене з темряви … ». Лаура пішла в інший світ , але почуття поета не вмирають. Любов Франческо до Лаури перемагає смерть у віках.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар