Спершу слово зваж, а потім скаж І варіант

Ці слова — народна мудрість, яку повинен пам'ятати кожен. Бо слово має велику силу. Ним можна підбадьорити і знищити, вилікувати і вбити. Наприклад, трапляються випадки в медицині, коли людина настільки вірить словам лікаря, що їй стає краще, вона одужує. Тож, коли кажеш, треба думати, що ти кажеш, кому і навіщо. Можна мимохідь скривдити людину і не помітити цього. А далі вже формується ланцюжок вчинків, останньою ланкою якого можеш стати ти. Тому треба бути чемним, ввічливим, не переносити свій поганий настрій на інших людей, поважати їх. Треба, щоб за твоїм словом стояло діло, щоб твоїм словам довіряли. Вони не повинні бути пустою балаканиною.

Наведемо приклад. Ось пообіцяв я зустрітися з товаришем о певній годині і чомусь передумав, не пішов. Постояв-постояв мій товариш, вилаяв мене і собі пішов. Зустріч не відбулася. Можливо, наступного разу товариш теж підведе мене, а може, й ні. Проте в будь- якому разі наші стосунки будуть зіпсовані. Пообіцяв і не виконав — ось причина.

Бувають і більш серйозні випадки, коли від вчасно або, навпаки, невчасно сказаного слова залежить життя людини. Тут ніхто не має права схибити, навіть на словах.

Усе своє життя я діятиму згідно з прислів'ям " Спершу слово зваж, а потім скаж».

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар