Чи вмію я працювати і відпочивати

Треба вміти правильно організовувати свій час. Планування вільного часу дуже важливе, адже дозволяє встигнути зробити все, що маємо на меті. Так само треба й уміти плодотворно працювати й добре відпочивати.
Ми ходимо в школу — це наша основна «робота», основний вид нашої діяльності. Після школи я люблю трішки відпочити — подивитись цікавий фільм, послухати улюблену пісню по радіо, а вже потім виконувати домашнє завдання.

Окрім цієї «роботи» я допомагаю своїй мамі в домашньому господарстві. Кожної суботи прибираю свою кімнату: витираю пил на меблях і підвіконнях, мию підлогу, складаю одяг у шафі тощо.
Крім того, намагаюсь допомагати матусі готувати вечерю, пекти пироги й пиріжки.

Відпочивати я теж умію. З товаришами й однокласниками разом ходимо в комп’ ютерний клуб, а там дуже весело проводимо час: граємо в ігри, спілкуємось з далекими друзями по Інтернету і взагалі з користю проводимо вільний час.
Вечорами ми з подругами гуляємо на вулиці, іноді всією компанією ходимо на природу, літом відпочиваємо на річці, тобто намагаємось йавіть відпочиваючи не витрачати час марно, а використовувати його з користю для себе.

Я вважаю, що правильно використовую свій час — і корисно, і приємно. Таке вміння обов’язково знадобиться мені в дорослому житті, я в цьому переконана. Отже, я намагаюсь правильно й доцільно працювати і не менш цікаво відпочивати.

(2)

На це питання кожен дасть позитивну відповідь, при-цьому гадаючи, що якщо він не працює, то відпочиває. Але відпочивати слід після напруженої праці, а інакше кажучи, відпочинок треба заслужити. Кожна людина повинна вміти чергувати працю і відпочинок.
Праця для учнів — це передусім навчання. Процес пізнання вимагає старанності, посидючості та працьовитості, адже ти намагаєшся дізнатися якомога більше. До того ж одержані знання знадобляться у подальшому. Також людяна повинна багато часу приділяти читанню книжок, адже читання є одним зі способів пізнання світобудови й формування власних поглядів і переконань.

У вільній від навчання час можна відпочити і зайнятися домашніми справами, допомогти батькам по господарству. Проте дуже часто ми лінуємося, тому необхідно займатися самовихованням.

Після сумлінної праці настає заслужений відпочинок. Відпочинок, на мій погляд, у будь-якому віці має бути активним. Це обов’язково заняття різноманітними видами спорту, туристичні походи, плавання, цікаві й змістовні бесіди з однолітками, танці тощо.
Наполегливо працюючи й активно відпочиваючи, ми привчаємо себе до правильного способу життя. А правильний спосіб життя — це і міцне здоров’я. Так намагаймося робити наше життя цікавим, адже це в наших руках.

(3)

Дуже багато українських народних прислів’їв і приказок присвячено темі праці та відпочинку. «Без труда нема плода» — говориться в одному з прислів’їв, у якому відобразилась найбільша народна мудрість про значення праці в житті людини. Воно говорить, що кожна людина має свою мрію, проте без певних зусиль, наполегливої праці не зможе досягти успіху.

Я люблю працювати. Особливо мені подобається виконувати роботу, яка приносить мені задоволення. Поки що я не маю професії і не працюю, як це роблять мої батьки. Але я навчаюсь — і зараз це моя робота і мій обов’язок. Мені дуже подобається вчитися. Я розумію, що від того, як я буду навчатися в школі, залежать мої знання. Адже потім це знадобиться мені у навчанні у вузі та роботі. Тато часто каже мені: «Що посієш, те й пожнеш». Це значить, що чим більше я докладу зусиль зараз, тим легше мені буде в майбутньому. Також мені подобається отримувати гарні оцінки. Але для того, щоб одержати високий бал, треба ретельно вивчити завдання і добре відповісти. Це і є плід моєї праці.

Проте після виснажливої праці людині потрібен відпочинок. Для мене найкращий відпочинок — це разом з батьками поїхати на природу або до бабусі у село. Вона завжди зустрічає нас смачними пирогами і дуже радіє нам. Так само мені подобається зустрічатися зі своїми друзями: разом ми дуже весело проводимо час і завжди знайдемо, як відпочити від книжок. Проте не можна весь час відпочивати. Після літніх канікул неабияку радість мені приносить зустріч зі шкільними друзями. А як же хочеться знову сісти за шкільну парту!

Я хочу сказати, що праця та відпочинок необхідні людині. На мою думку, Це дуже добре, коли після роботи можна гарно відпочити. Проте мені подобається і працювати, і виконувати роботу, яка приносить мені задоволення. А потім на мене чекає чудовий відпочинок.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар