Тема залишеної Батьківщини в творчості Т. Осьмачки

Тодось Осьмачка повертається до України, до рідного краю, незмінну любов до якого проніс через усе своє страдницьке життя. Повертається в талановитих творах.

Тема залишеної Батьківщини — одна з провідних в емігрантській літературі, тому що відчуття рідної землі в кожної людини є досить сильним, розлука з нею — болюча й часто трагічна. І творчість Т.Осьмачки не є винятком. Для нього, як ні для кого іншого, властива романтична туга за Україною, рідним найчарівнішим куточком — Черкащиною.

Україна в однойменному вірші поета змальована надзвичайно привабливою, соковитою. Багата природою й людьми, от тільки щастям не наділена. Майстер слова підкреслює, що «в руці Господній України синє небо», шляхи, гори, звірі, води, птахи, щастя, діти. Це і є тим багатством, що лежить в основі любові до рідної землі.

До образу України Тодось Осьмачка звертався дуже часто, сповідуючись у своїй любові чи виливаючи свій біль.

У 1926 році в поезії «Розкрила небо Україна» поет писав: Моя тужлива Україно, таку тебе я полюбив, і за твою одну сльозину навіки глову згубив.

Тодось Осьмачка — письменник з мужнім громадянським голосом. Його творчість осяяна чистою синівською любов'ю до рідної землі, вона торкає струни наших душ, закликаючи любити Батьківщину.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар