Тихий американець характеристика образу Фаулера Томаса

Фаулер Томас - англійський журналіст, працюючий в Південному В'єтнамі в 1951 - 1955 рр. Втомлена, душевно спустошена людина, багато в чому схожа із Скоби, - героєм іншого роману Грэма Гріна - "Суть справи". Він вважає, що його борг - повідомляти в газети тільки факти, оцінка їх його не торкається, він не хоче ні в що втручатися, прагне залишитися нейтральним спостерігачем. У Сайгоне Ф. Т. вже давно, і єдине, чим він дорожить, що утримує його там, - любов до в'єтнамської дівчини Фуонг. Але з'являється американець Олден Пайл, який відводить Фуонг.

Роман розпочинається зі вбивства Пайла і з того, що Фуонг повертається до Ф. Т. Але далі йде ретроспекция. Поліція шукає злочинця, а паралельно з цим Ф. Т. згадує про Пайле: той врятував його під час нападу в'єтнамських партизан, буквально віднісши у безпечне місце, ризикуючи власним життям. Нібито добрий вчинок? Пайл дратує Ф. Т. своїми ідеями, своєю безапеляційною поведінкою, межуючою з фанатизмом. Дізнавшись нарешті, що вибух на площі, влаштований американцями, в результаті якого загинули жінки і діти, справа рук Пайла, Ф. Т.

не витримує і передає його до рук в'єтнамських партизан: "Ви б на нього подивилися... Він стояв там і говорив, що усе це сумне непорозуміння, що повинен був відбутися парад... Там, на площі, у однієї жінки убили дитину... Вона закрила його солом'яним капелюхом". Після смерті Пайла якось сама собою влаштовується доля Ф. Т. : він залишається у В'єтнамі - "цій чесній країні", де убогість не прикрита сором'язливими покривами; жінка, що колись легко залишила його для Пайла, з тією ж природністю вигоди легко і сумно приходить тепер назад.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар