Три мушкетери характеристика образу Д’Артаньяна

Д'Артаньян - головний герой роману, що приїхав з Гаскони в Париж у пошуках слави і блискучої кар'єри, розумний, безстрашний, хитрий і чарівний герой, що відразу ж потрапив у вир придворних інтриг, що спричиняють за собою нескінченні дуелі, сутички і пригоди, незвичайно удачливий, своїм розумом, благородством, прямотою і везінням що домагається всього, про що мріяв, і що здобув заступництво короля і королеви Франції і повагу кардинала Рішельє.

Що ніколи не зупиняється на досягнутому і невтомно діяльний, він немов шукає пригод, що роблять його життя гранично заповненої подіями і надзвичайно захоплюючої, а йому самому що надають нездоланну привабливість. Гордим, зухвалим і запальним з'являється д'А. на початку роману, хоча при цьому він не позбавлений наївності і деякої провінційності, особливо помітної поряд з блискучими мушкетерами. Як Дон Кихот, з яким порівнює автор свого героя, д'А.

готовий кинути виклик всьому світу, увесь час побоюючись, що залишить без відповіді завдані йому образи. Гарячий і невгамовний, він тут же призначає три дуелі з мушкетерами Атосом, Портосом і Арамисом, які переходять в сутичку з гвардійцями кардинала, і д'А. робить свій вибір на користь мушкетерів, існуючи і діючи надалі за їх законами. Досить пихатий і честолюбний, д'А. проте не стає титанічним героєм, вознесеним над усіма іншими.

Він не обділений піднесеними помислами і бездоганною порядністю, які властиві Атосу, як і нескінченною чарівливістю, властивим Арамису, Дюма намагається надати своєму улюбленому персонажеві цілком земні риси, зробивши його злегка хвалькуватим, частково корисливим і навіть егоїстичним. Зовсім не у згоді з дворянським .кодексом честі обманює д'А. Міледі, коли, користуючись темрявою, приходить до неї на побачення під чужим ім'ям. Проте це лукавство, а часом навіть гріховність перетворює д'А. у непідробно живий образ.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар