Троє в човні, не рахуючи собаку характеристика образів Я, Джорджа і Гарриса

Я, Джордж і Гаррис - три друзі, що відправилися у багатоденну човнову подорож вгору по Темзі і після різноманітних колотнеч що втекли на потягу в Лондон, кинувши свій човен під дощем. Все троє виступають своєрідним колективним героєм гумористичної хроніки подорожі, що ведеться від першої особи.

Оскільки разом з описом власне пригод в тканину розповіді вводяться різного роду додаткові епізоди, пов'язані з кожним з мандрівників, наявність більш ніж одного головного героя, з яким відбуваються "тридцять три нещастя", частково знижує монотонність оповідання. В принципі герої практично невиразні(хіба що Джордж товще двох інших).

Усі вони - джентльмени з середнього класу, не обмежені в засобах, класичні персонажі жанру гумористичної подорожі, висхідної до Смоллету і Диккенсу("Записки Пиквикского клубу"). Іншим попередником Джерома в цьому відношенні був Марк Твен з його героєм-невдахою, будь-який почин якого закінчувався плачевно.

Нешкідливий герой Джерома завжди виступає жертвою обставин, з дивовижною постійністю до нього неприхильних: забиваючи цвях, він ударяє себе по пальцю, вийшовши погуляти в парадному костюмі, тут же потрапляє під проливний дощ незважаючи на свідчення барометра. Самі елементарні дії виявляються для нього нездійснимі: не кип'ятиться чай, не варяться яйця. Проте життя постійно вимагає від нього ухвалення практичних рішень, до чого він. будучи джентльменом, т. е. представником "дозвільних класів", абсолютно не готовий.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар