- Висвітлення подій Великої Вітчизняної війни в літературі. (Багато епічних творів, мемуарів присвячено подіям Другої світової війни. Епічні полотна присвятили війні ті письменники, які самі безпосередньо брали участь у бойових діях. Серед них — М. О. Шолохов.)
- Персоніфікація війни в особі російського солдата Андрія Соколова. (Андрій Соколов воює, а потім потрапляє у полон до фашистів, де стійко переносить випробування, які приготувала йому доля.)
- Війна не жаліє громадянське населення. (Випробувань війни зазнає і мирне населення. Сім'я Андрія Соколова гине.)
- Зустріч солдата з сиротою Ванюшкою. (Серце солдата не стало нечулим, він гостро відчуває чужий біль. Андрій Соколов приймає Ванюшку як рідного сина.)
- Одна дорога солдата і Вані. (Андрій Соколов і Ванюшка йтимуть однією дорогою. Солдат Великої Вітчизняної не тільки врятовує від фашизму Батьківщину, але й тих, хто загубив у цьому страхітті своїх батьків.)
У війни жахливе обличчя (за оповіданням М. О. Шолохова «Доля людини»)
Схожі записи з категорії Шолохов М.А.
Думка про рідну домівку у романі М. О. Шолохова «Тихий Дон»Зображення велетенського соціального зрушення в долі народу (за романом М. О. Шолохова «Тихий Дон»)
Муки совісті Григорія Мелехова
«Тихий Дон» — роман про долю народу
«За Вітчизну ми впали…» (за поезіею О. Т. Твардовського «Я поліг біля Ржева» та оповіданням М. О. Шолохова «Доля людини»)
Джерела конфлікту Олени й Петра Суркова
Дія роману «Тихий Дон»
Фольклорні елементи поетики в оповіданні «Доля людини»
Сповідь Соколова в оповіданні «Доля людини»
Композиційна особливість оповідання «Доля людини»