Улисс характеристика образу Блум Мэрион

Блум Мэрион. Безперечним, хоча і не єдиним прототипом дружини Блума є Нора, дружина Джойса; в той же час, щоб створити образ нової Пенелопи, Джойс, природно, підкреслює в образі жіноче начало, істотно видозмінює і зовнішні, і внутрішні риси Нори. Б. М. на відміну від Нори зраджує чоловікові(що не заважає тому відноситися до дружини з обожнюванням і жаданням), вона співачка з південною зовнішністю і південним же темпераментом. По суті, участь Б. М.

у романі обмежується завершальним епізодом "Пенелопа", своєрідним епілогом, що є багатосторінковим "потоком свідомості" закоханої жінки, який складається всього з восьми фраз і починається і кінчається словом "так". В даному випадку Б. М. - це, звичайно, не лише нова Пенелопа, це Жінка взагалі, уособлення жіночої природи в усій її повноті: "...

і як він цілував мене під Мавританською стіною і я подумала чи не все рівно він або інший і тоді сказала йому очима щоб він знову запитав та і тоді він запитав мене чи не хочу я та сказати та моя гірська квітка і спочатку я обвила його руками та і притягнула до себе так що він відчув мої грудям їх аромат та і серце у нього колотилося шалено і та я сказала та я хочу Так".

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар