Уславлення дитинства в творі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Уславлення дитинства в творі А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц"

І. Різнобічна обдарованість А. де Сент-Екзюпері. (А. де Сент-Екзюпері (1900 - 1944) - французький письменник, льотчик-професіонал. В дитинстві добре малював, грав на скрипці, в шість років почав писати вірші, казки. Ще в дитинстві з захопленням креслив схеми різних машин.)
ІІ. Уславлення дитинства в казці "Маленький принц".
1. "Всі ми родом з дитинства". (Письменник неодноразово повторював, що саме в дитинстві формуються головні риси характеру людини і що безмірно щасливий той, хто завжди з радістю повертається до свого дитинства й хто на все життя зберіг уміння дивуватися всьому та добре дитяче ставлення до світу.)
2. "Маленький принц" - казка для дітей та дорослих, які не втратили дитячу здатність фантазувати, поетично й довірливо сприймати навколишній світ. (Письменник у казці закликає дорослих зберігати в собі дитинство, тобто не втрачати здатності розуміти дітей, дивитися на світ чистими очима дитини. Більшість дорослих у творі - обмежені люди, для них існує лише ціна на речі. Вони не помічають краси та поезії навколишнього світу.)
3. Життя Маленького принца на своїй планеті. (Планета головного героя була дуже маленькою. На ній знаходились три вулкани, які треба було щоранку прочищати, росла троянда, яку Маленький принц поливав. У Маленького принца не було друзів, він почував себе дуже самотнім.)
4. Подорож у пошуках друга. (У пошуках друга Маленький принц побував на шести планетах. Ті, кого він там зустрічає, не можуть стати йому друзями, бо вони дуже "дорослі", обмежені люди: король без підданих, честолюбець, п'яниця, діловий чоловік, котрий все своє життя рахував зірки; ліхтарник, зайнятий безглуздою працею; сухий вчений - географ, котрий ніколи не мандрував.)
5. Лис - справжній друг Маленького принца. (На сьомій планеті, якою була Земля, Маленький принц нарешті знайшов друга. Лис навчив хлопчика дружити. Лис і Маленький принц приручили один одного, тобто стали потрібні один одному.)
6. Секрет мудрого Лиса. ("Добре бачить тільки серце. Найголовнішого очима не побачиш. Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив".)
7. Маленький принц - уособлення чистого дитячого світосприйняття. (Тільки людина з чистим безкорисливим серцем дитини знає справжню ціну речам, сприймає світ серцем, бо найголовнішого не можна побачити очима.)
ІІІ. "Маленький принц" - поетична казка-притча про сенс життя. (В казці "Маленький принц" А. де Сент-Екзюпері висловив свою заповітну думку: "Єдина справжня розкіш - це розкіш людського спілкування". Людина не може прожити без любові та дружби, їй, як чиста джерельна вода, потрібні також поезія, краса, доброта.)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар