Відповіді до теми: роман В. Скотта «Айвєнго»

Яку епоху висвітлює роман В. Скотта «Айвєнго» ?

Історичний роман Вачьтера Скотта «Айвєнго» висвітлює події, що могли від­буватися у XII ст. Це був час, коли Англію намагалися завоювати нормани. Ан­глійські селяни боролися проти нормандських феодалів, що нав'язувати їм свій спосіб життя, пригнічували, знущалися з них. Король Річард 1 бореться за трон із принцем Джоном і феодалами. Він намагається злити в єдину націю скорених саксів і норманів-завойовників, щоб була єдина нова народність — англійці. На тлі історичних подій виникає мужня постать лицаря Айвєнго, сина Седрика. Пе­ред нами — побутові картини Англії XII ст.

Що таке антитеза? Коли і для чого В. Скотт звертається до антитези? 

Антитеза — протиставлення. За допомогою антитези краще висвітлюються

риси того чи іншого персонажа. Так благородству і шляхетності Айвєнго кидає виклик здатний на будь-який злочин хрестоносець Бріан де Буагільбер. Представ­ник вищої гілки влади принц Джон захоплює королівський престол, тоді як його брат — Чорний лицар — смілива людина, справжній лицар. Ровена і Ребекка — повні протилежності. Перша — холодна красуня, і важко сказати, чи любить вона, крім себе, ще когось. А Ребекка — розумна, готова на самопожертву, щиро, безко­рисно кохає Айвєнго, готова заради коханого на що завгодно, крім того, письмен­ник наділяє її красою

За допомогою антитези ми вчимося розрізняти боягузів і справжніх лицарів, щирість і брехню, жадібність і щедрість. Розкриваючи духовний світ свого героя, письменник втілює в нього або кращі риси, звертаючи нашу увагу на вічні цін­ності людини, або ж навпаки — гидкі риси — і ми вчимося розумітися на людях.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар