Відповіді до теми: творчість Ч. Діккенса

1.     Як біографія автора наклала відбиток на сюжет роману «Пригоди Олівера Твіста»?

Жили на світі два хлопчики. Один — онук лакея і син чиновника, що постійно намагався «вийти в люди», і все невдало. Коли батька кинули до боргової тюрми, хлопчикові довелося шукати роботу. Він знайшов: по шістнадцять годин на добу клеїв у складському приміщенні ярлики на банки з ваксою. Рано-вранці піднімав­ся з холодного ліжка на околиці Лондона і тягнувся пішки через все місто. До­питливий погляд відзначав контрасти бідних і багатих кварталів, вигляд і настрої мешканців. Відвідини батька у в'язниці збагачували враження юнака.

У другого, малорослого хлопчика, не було ні батька, ні матері. Діставшись до робітного будинку, бідна молода жінка померла, залишивши новонародженого одного з цьому світі печалі і скорботи. Разом з іншими жалюгідними сиротами він тричі на день отримуватиме рідку кашу, цибулину двічі на тиждень і півбул- ки по неділях. А коли одного разу, тремтячи від страху, скаже: «Пробачте, сер, я хочу ще», — дужий працівник, збліднувши від обурення, вдарить його черпаком по голові.

Першого хлопчика звали Чарльз Діккенс. Другого — Олівер Твіст. Перший, ставши дорослим, створить другого.

2.       Що означає ім 'я головного героя ?

Твіст означає «крутись-вертись». Таку назву мав популярний у недалекому ми­нулому танець. За півтора століття до модного танцю Діккенс створив юного ге­роя, який змушений був крутитися-вертітися, щоб не загинути. Його плач: «Я ще дуже маленький... і такий... самотній, сер, дуже самотній!» — викликав сльози у мільйонів читачів.

3.     Як письменник покарав Зло і возвеличив Добро в романі «Пригоди Олівера Твіста»?

Містер Браунлоу, опікун юного Олівера, примусив Монкса (брата Олівера гю батькові) оприлюднити текст заповіту батька, виконати його волю, віддавши біль­шу частину спадку Оліверові і повернувши сироті добре ім'я. Так Олівер отримав багатство, місце в суспільстві і рідну тітку в особі доброї і чарівної Роз, котрій теж відкрилася таємниця її походження. Після цього Роз дала згоду на шлюб з Гаррі Мейлі, якого давно кохала. Білл Сайкс, який жорстоко вбив свою подругу Ненсі, загинув сам у пориві глибокого каяття. Феджін, котрий зламав не одне життя сво­єю злочинною наукою, був заарештований і страчений.

4.     Як Ч. Діккенс із примітивного сюжету створив шедевр?

Російський критик В. Бєлінський свого часу підкреслив, що в основу багатьох романів Діккенса покладено сімейну таємницю: кинуте напризволяще дитя бага­тої і знаменитої особи переслідується родичами, охочими незаконно скористати­ся його спадком. Цей старий і добре відомий сюжет присутній і в романі «При­годи Олівера Твіста». Проте яскравість персонажів і обставин, нещадна правда, їдка іронія і пронизливий ліризм долають примітивність сюжету, а високий па­фос, притаманний Діккенсові, сприяє проникненню його палкого слова до най- потаємніших куточків душі.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Залишити коментар