Вулиця Сумська у Харкові

Я люблю своє місто Харків за красиві споруди, за прекрасні парки, чудові театри та музеї. Однією з головних вулиць мого рідного міста є Сумська. Вона поєднує історичний центр міста з новим адміністративним, і тому в ній органічно злито історичне з сучасним, завжди вирує життя.

За однією з версій цією дорогою добиралися до сусіднього міста Суми. Звідси і назва вулиці.

Вулиця Сумська є культурним осередком міста, бо на ній розташовані два театри: Державний академічний український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та оперний театр ім. М.В. Лисенка.

Ряди будинків на вулиці перериваються парками, садами, скверами. Біля входу в міський сад. ім. Т.Г. Шевченка підноситься пам'ятник великому Кобзарю, який визнано кращим серед існуючих монументів поету. Улюбленим місцем відпочинку як дорослих, так і дітей є зоопарк, в якому зібрано фауну всіх континентів.

У 1894 році харківськими студентами було закладено міський парк. Зараз тут розбиті майданчики для ігор, дитяче містечко, є затишні алеї та галявини.

У першу повоєнну весну було закладено сквер Перемоги, а в 1947 році там споруджено фонтан "Дзеркальне джерело".

Стильова різноманітність будов, що гармонує із зеленню садів і парків, надає вулиці Сумській неповторності. Вона є справжньою оздобою нашого міста.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар