Я обираю професію лікаря

I. Вибір професії — важливий крок у житті людини (велика кількість професій; необхідність обрати ту професію, що відповідає нашим нахилам і здібностям).

II. Шляхетна професія лікаря.

1. Здоров'я — найцінніший скарб людини (лікар — професія, що допомагає зберегти цей скарб; прекрасна благородна мета — лікувати, рятувати людей; з глибокої давнини шанування і цінування тих, хто знімає біль, знає засоби лікування хвороби).

2. Піклування лікарів про людей змалку і до старості (допомога лікаря під час народження дитини; спостереження за розвитком дитини у дитячому садку та школі: щеплення, запровадження оздоровчо-гігієнічних заходів; під час війни — лікування поранених; у мирні часи — допомога постраждалим від стихійних лих, автомобільних аварій тощо; піклування про літніх людей, яким допікають різні хвороби).

3. Лікар — людина-подвижник (жертовність професії; необхідність в будь-який час поспішати на допомогу хворій людині, працювати в різних умовах, часом і не сприятливих — війна, стихійні лиха; героїзм лікарів під час війни (Януш Корчак, професор Мєщанінов, лікарі-афганці; в мирні часи — М. М. Амосов — лікує серце; офтальмолог С. Федоров; самовідданість і безкорисливість, любов до людей і прагнення їм допомогти — невід'ємні якості сучасного лікаря).

III. Синонім професії "лікар" — людяність і доброта!

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар