Зазначте основні особливості любовної лірики Олександра Пушкіна (на прикладі вивчених творів)

Олександр Пушкін знаменитий своєю лірикою, присвяченою жінці, коханню: «Я помню чудное мгновенье», "На холмах Грузии...", «Я вас любил. Любовь еще, быть может..."Все в жертву памяти твоей", "Что в имени тебе моем", "Мадонна". На відміну від своїх сучасників, поетів-романтиків, які розглядали кохання як пристрастне почуття, що супроводжується муками та стражданнями, Олександр Пушкін розумів кохання зовсім інакше.

Кохання Пушкіна – це світле, радісне почуття, в якому немає егоїзма. Навіть, коли кохання закінчується розлукою, коли воно не є взаємним, це ажніяк не затьмарює його радості. Кохати – це так само природньо, як дихати повітрям. Кохання розпалює вогонь у серці, примушує жити на повні сили, палати, відчувати гостроту та насолоду кожної миті життя. Поет пише про любовні почуття дуже просто та піднесено водночас.

Образ жінки в ліриці Пушкіна – прекрасний та чистий. Кохана може бути легковажна, може бути холодна. Проте її поява в житті закоханого – це все одно божественний дарунок долі. Нехай навіть кохана проходить повз поета та зникає з його життя – поет ні в чому її не винить. Він дякує жінці за те, що вона розбудила в його душі таке прекрасне почуття та бажає їй щастя, нехай і з іншим. Печаль його нерозділеного кохання, хоч глибока, але світла. Вона природня, як природні ревнощі, і поет знає – всі ці почуття з часом минуть.

Кохання минає, але у цьому немає трагедії, вважає Олександр Пушкін. Воно знов виникне, розквітне, неначе квіти кожної весни. «А сердце вновь горит и любит – оттого, что не любить оно не может».

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар