Злочин і покарання характеристика образу Лужина Петра Петровича

Лужин Петро Петрович - тип ділка і "капіталіста". Йому сорок п'ять років. Манірний, ставний, з обережною і буркотливою фізіономією. Похмурий і зарозумілий. Хоче відкрити в Петербурзі адвокатську контору. Вибившись з нікчемності, високо цінує свій розум і здібності, звик милуватися собою. Проте найбільше Л. цінує гроші. Він захищає прогрес "в ім'я науки і економічної правди".

Він проповідує з чужих слів, яких наслухався від свого приятеля Лебезят-никова, з молодих прогресистів: "Наука ж говорить: полюби, перш за всіх, одного себе, бо все на світі на особистому інтері-, це засноване... Економічна ж правда додає, що чим більше в суспільстві влаштованих приватних справ... тим більше для нього твердих підстав і тим більше влаштовується в нім і загальна справа".

Уражений красою і вченістю Дуни Раскольни-ковой, Л. робить їй пропозицію. Його самолюбності лестить думка, що що випробувала багато нещасть благородна дівчина усе життя благоговітиме перед ним і підкорятиметься йому. Крім того, Л. сподівається, що "чарівливість чарівної, доброчесної і освіченої жінки" допоможе його кар'єрі. У Петербурзі Л. живе у Лебезятникова - з метою "про всяк випадок забігти вперед" і "заискать" у молоді, тим самим підстрахувавшись від яких-небудь несподіваних демаршів з її боку.

Вигнаний Раскольниковым і відчуваючи ненависть до нього, намагається посварити з ним його матір і сестру, спровокувати скандал: під час поминань по Мармеладову дає Сонечке десять рублів, а потім непомітно суне їй в кишеню ще сто, щоб трохи пізніше публічно звинуватити в крадіжці. Викритий Лебезятни-ковым, вимушений ганебно ретируватися.

Схожі записи з категорії Достоєвський Федір

Тема падіння і духовного відродження людини у творах Достоєвського
Барвопис у «портреті» міста в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Значення символічних снів Гриньова в «Капітанській дочці» О. С. Пушкіна і Раскольникова в «Злочині і покаранні» Ф. М. Достоєвського
Викриття злочинного суспільства в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Бідні люди» у романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Ідея Раскольникова і її крах (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Крах «недокінченої» ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Принижені й ображені в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Кроки» Раскольникова до злочину (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар