Злочин і покарання характеристика образу Мармеладова Семена Захаровича

Мармеладу Семен Захарович - титульний радник, батько Сонечки. "Це була людина років вже за п'ятдесят, середнього зросту і щільного складання, з сивиною і з великою лисиною, з набряклим від постійного пияцтва, жовтою, навіть зеленуватою особою і з повіками, що припухнули, із-за яких сяяли крихітні, як шпарки, але одушевлені червонясті очки. Але щось в нім було дуже дивне; у погляді його світилася неначе навіть захопленість, - мабуть, був і сенс, і розум, - але в той же час мелькало неначе безумство".

Втратив місце "по зміні штатів" і з тієї миті став пити.

Розкольників зустрічається з М. в корчмі, де той розповідає йому своє життя і сповідується в гріхах - що п'є і пропіл речей дружини, що його власна дочка Сонечка із-за убогості і його пияцтва пішла на панель. Усвідомлюючи усю свою нікчемність і глибоко розкаюючись, але не маючи сил здолати себе, герой проте власну слабкість намагається прославити до світової драми, витійствуючи і навіть роблячи театральні жести, яким призначено виявити його не остаточно втрачене благородство. "Шкодувати! навіщо мене жаліти!

- раптом возопил Мармеладу, встаючи з протягнутою вперед рукою, в рішучому натхненні, неначе тільки і чекав цих слів.". Двічі Розкольників супроводжує його додому: вперше п'яного, в другий раз - роздавленого кіньми. Образ пов'язаний з однією з головних тем творчості Достоєвського - убогості і приниження, в яких гине той, що поступово втрачає гідність і з останніх сил людина, що чіпляється за нього.

Схожі записи з категорії Достоєвський Федір

Тема падіння і духовного відродження людини у творах Достоєвського
Барвопис у «портреті» міста в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Значення символічних снів Гриньова в «Капітанській дочці» О. С. Пушкіна і Раскольникова в «Злочині і покаранні» Ф. М. Достоєвського
Викриття злочинного суспільства в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Бідні люди» у романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Ідея Раскольникова і її крах (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Крах «недокінченої» ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Принижені й ображені в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Кроки» Раскольникова до злочину (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар