Злочин і покарання характеристика образу Мармеладовой Сонечки

Мармеладова Сонечка - дочка Мармеладова, повія. Належить до категорії "лагідних". "...Малого зростання, років вісімнадцяти, худенька, але досить гарненька блондинка, з чудовими блакитними очима". Уперше читач дізнається про неї із сповіді Мармеладова Раскольникову, в якій він розповідає, як С. в критичний для сім'ї момент вперше пішла на панель, а повернувшись, віддала гроші мачусі Катерині Іванівні і лягла лицем до стіни, "тільки плічки та тіло усі здригаються".

Катерина ж Іванівна увесь вечір у неї в ногах на колінах простояла, "а потім так обоє і заснули разом, обнявшись". Уперше з'являється в епізоді зі збитим кіньми Мармеладовым, який перед самою смертю просить у неї вибачення. Розкольників приходить до неї, щоб признатися у вбивстві і таким чином перекласти на неї частину свого борошна, за що ненавидить С.

Героїня - теж злочинниця. Але якщо Розкольників переступив через інших для себе, то С. переступила через себе для інших. У неї він знаходить любов і співчуття, а також готовність розділити його долю і разом з ним нести хрест. Вона на прохання Раскольникова читає йому Євангеліє, принесене С. Лизаветой, главу про воскресіння Лазаря. Це одна з найвеличніших сцен в романі: "Огарок вже давно згасав в кривому свічнику, тьмяно освітлюючи в цій жебрацькій кімнаті вбивцю і блудницю, що дивно зійшлися за читанням вічної книги".

С. підштовхує Раскольникова до покаяння. Вона йде за ним, коли він йде признаватися. Вона їде за ним на каторгу. Якщо Раскольникова ув'язнені не люблять, то до С. вони відносяться з любов'ю і повагою. Сам же він холодний і відчужений з нею, поки до нього самого не приходить нарешті осяяння, і тоді він раптом розуміє, що ближче її немає у нього на землі людини. Через любов до С. і через її любов до нього Розкольників, по думці автора, воскресає до нового життя. "Сонечка, Сонечка Мармеладова, вічна Сонечка, поки світ коштує!

" - символ самопожертвування в ім'я ближнього і нескінченного "ненасытимо-го" страждання.

Схожі записи з категорії Достоєвський Федір

Тема падіння і духовного відродження людини у творах Достоєвського
Барвопис у «портреті» міста в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Значення символічних снів Гриньова в «Капітанській дочці» О. С. Пушкіна і Раскольникова в «Злочині і покаранні» Ф. М. Достоєвського
Викриття злочинного суспільства в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Бідні люди» у романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Ідея Раскольникова і її крах (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Крах «недокінченої» ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Принижені й ображені в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Кроки» Раскольникова до злочину (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар