Злочин і покарання характеристика образу Порфирія Петровича

Порфирій Петрович - пристав слідчих справ, правознавець. "...Років тридцяти п'яти, зростанню нижче середнього, повного і навіть з черевцем, поголеного, без вусів і бакенбард, з щільно вистриженим волоссям на великій круглій голові, якось особливо опукло закругленій на потилиці. Пухка, кругла і трохи кирпата особа його було кольору хворого, темно-жовтого, але досить бадьоре і навіть глузливе.

Воно було б навіть і добродушне, якби не заважав вираз очей, з якимсь рідким водянистим блиском, прикритих такими, що майже білими, що моргають, точно підморгуючи кому, віями. Погляд цих очей якось дивно не гармоніював з усію фігурою, що мала в собі навіть щось бабине, і надавав їй щось набагато серйозніше, ніж з першого разу можна було від неї чекати".

Перша зустріч Раскольникова з П. П. відбувається у того на квартирі, куди Розкольників приходить разом з Разумихиным нібито впоратися про свої застави. Хороший актор, слідчий постійно провокує Раскольникова, ставлячи каверзні і неначе безглузді питання. П. П. умисне спотворює ідею раскольниковской статті про злочин, про публікацію якої Розкольників упізнає саме від нього. Між П. П. і Рас-кольниковым відбувається свого роду поєдинок. Розумний і тонкий психолог, слідчий дійсно цікавиться Расколь-никовым.

Він не має фактичних доказів проти Раскольникова, проте жорстко і цілеспрямовано підводить його до визнання, і тільки в останню мить все зривається із-за несподіваної появи красильника Миколки, що бере на себе вбивство старої. П. П. вимушений відпустити Раскольнико-на, але незабаром приходить до нього і, вже не сумніваючись, говорить про його винність. П. П. пропонує Раскольникову самому явитися з визнанням, що полегшить покарання, а він зі свого боку зробить вигляд, що нічого не знав. Відношення П. П.

до Раскольникову подвійно: з одного боку, той для нього вбивця, злочинець, з іншої - він випробовує до нього повагу, як до особи, здатної заглянути "за край", на собі випробувати ідею.

Схожі записи з категорії Достоєвський Федір

Тема падіння і духовного відродження людини у творах Достоєвського
Барвопис у «портреті» міста в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Значення символічних снів Гриньова в «Капітанській дочці» О. С. Пушкіна і Раскольникова в «Злочині і покаранні» Ф. М. Достоєвського
Викриття злочинного суспільства в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Бідні люди» у романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Ідея Раскольникова і її крах (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Крах «недокінченої» ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Принижені й ображені в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Кроки» Раскольникова до злочину (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар