Злочин і покарання характеристика образу Раскольниковой Дуні

Раскольникова Дуня(Авдотья Романівна) - сестра Рас-кольникова. Горда і благородна дівчина. "Чудово хороша собою - висока, напрочуд струнка, сильна, самовпевнена, що висловлювалося у всякому жесті її і що, втім, не віднімало у її рухів м'якості і граціозності. Обличчям вона була схожа на брата, але її навіть можна було назвати красунею. Волосся у неї було темно-русяве, трохи світліше, ніж у брата; очі майже чорні, що виблискують, горді і в той же час іноді, хвилинами, незвичайно добрі.

Вона була бліда, але не хворобливо бліда; обличчя її сяяло свіжістю і здоров'ям. Рот у неї був трохи малий, нижня ж губка, свіжа і яскраво-червона, трохи видавалася вперед, разом з підборіддям, - єдина неправильність в цій прекрасній особі, але що надавала йому особливу характерність і, між іншим, неначе гордовитість".

Незважаючи на те що, на думку Раскольникова "...швидше в негри піде до плантатора або в латиші до остзейскому німця, чим оподлит дух свій і моральне почуття своє зв'язком з людиною, якої не поважає."., Д. збирається заміж за Лужина, хоча не любить його, та зате браком цим сподівається поправити положення не стільки навіть своє, скільки брата Родіона. Розкольників не хоче такої жертви і всіляко опирається цьому браку, намагаючись розкрити очі Д.

на Лужина, але вона не погоджується з ним, поки під час чергового пояснення з женихом у присутності Раскольникова не переконується в його правоті. Переслідуючий її Свидригайлов під приводом важливої звістки заманює Д. до себе на квартиру, повідомляє, що її брат - вбивця, і, домагаючись її прихильності, пропонує врятувати його. Намагаючись вирватися, Д. стріляє в нього з револьвера, але промахується. Почувши, що вона його не любить і не полюбить ніколи, Свидригайлов після тяжкого коливання несподівано відпускає її. Згодом Д.

виходить заміж за Разумихина.

Схожі записи з категорії Достоєвський Федір

Тема падіння і духовного відродження людини у творах Достоєвського
Барвопис у «портреті» міста в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Значення символічних снів Гриньова в «Капітанській дочці» О. С. Пушкіна і Раскольникова в «Злочині і покаранні» Ф. М. Достоєвського
Викриття злочинного суспільства в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Бідні люди» у романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Ідея Раскольникова і її крах (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Крах «недокінченої» ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Принижені й ображені в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Кроки» Раскольникова до злочину (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар