Злочин і покарання характеристика образу Разумихина Дмитра Прокофьевича

Разумихин Дмитро Прокофьевич - колишній студент, дворянин, товариш Раскольникова по університету. Тимчасово вийшов з нього через відсутність засобів. "Зовнішність його була виразна - високий, худий, завжди погано поголений, чорноволосий. Іноді він буянив і славився за силача... Пити він міг до безкінечності, але міг і зовсім не пити; іноді пустував навіть недозволенно, але міг і зовсім не пустувати. Р. був ще тим чудовий, що ніякі невдачі його ніколи не бентежили і ніякі погані обставини, здавалося, не могли придавити його".

Раскольникова явно тягне до нього як до людини живого життя, простої, цілісної, енергійної і, головне, добросердої. До нього він йде відразу після вбивства, щоб попросити знайти йому уроки для заробітку, а насправді шукаючи живу душу, здатну відгукнутися на його страждання, розділити його] борошно. Хороший і відданий товариш, Р. доглядає за біль-! ным Раскольниковым, приводить до нього доктора Зосимова. Він! же знайомить Раскольникова і зі своїм далеким родичем] слідчим Порфирієм Петровичем.

Знаючи про підозри проти Раскольникова, всіляко намагається вигородити його, простодушно пояснюючи усі його вчинки хворобою. Бере він під свою| опіку і що приїхали в Петербург матір і сестру Раскольникова] закохується в Дуню і згодом одружується на ній.

Схожі записи з категорії Достоєвський Федір

Тема падіння і духовного відродження людини у творах Достоєвського
Барвопис у «портреті» міста в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Значення символічних снів Гриньова в «Капітанській дочці» О. С. Пушкіна і Раскольникова в «Злочині і покаранні» Ф. М. Достоєвського
Викриття злочинного суспільства в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Бідні люди» у романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
Ідея Раскольникова і її крах (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Крах «недокінченої» ідеї (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Правда Сонечки Мармеладової (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)
Принижені й ображені в романі Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»
«Кроки» Раскольникова до злочину (за романом Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар