Зображення картин природи у творах «Ялинка», «Ранок у лісі» І варіант

Побачити природу, яка оточує нас, замало. Тільки проймаючись красою певного пейзажу, можна відчути справжній світ природи, який обов'язково впливає на кожного з нас.

Коли читаєш оповідання Михайла Коцюбинського, не можеш не звернути окремої уваги на картини природи.

В оповіданні «Ялинка» зображення природи підкреслює настрій героїв, налаштовує читача на певну ситуацію: «Чорні гай, дерева стояли в садку, настовбурчившись замерзлими гілочками, і, наче мертві, не ворушилися од вітру. Під деревами, на білому, як цукор, снігу, сіткою лягла тінь». Коли Василько заблукав, ліс постає перед ним як величезне страховисько: «Здорові кострубаті дуби грізно стояли в снігових заметах; їм було байдуже, що бурхав холодний вітер, ішов сніг...»

Не можна не замилуватись зображенням лісового ранку з казки «Хо». Автор змальовує ліс, як живу істоту, яка протягом доби змінює свій вигляд та настрій: «Ліс ще дрімає в передранішній тиші... Тихо навкруги, мертво... Ліс ще дрімає...» Кожне явище природи передає окремий настрій. Якщо ліс ще дрімає, то небо запрошує нас прокинутись і підбадьоритись: «...а з синім небом вже щось діється: воно то зблідне, наче від жаху, то спалахне сяйвом, немов од радощів. Небо міниться, небо грає усякими барвами... Стрепенувся врешті ліс і собі заграв...»

М. Коцюбинський зміг не тільки майстерно зобразити пейзажі, а примусив читача замислитись над тим, наскільки прекрасним, чудовим є світ природи.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар